Встреча английского разговорного клуба

Topic: Social Bubbles and Social Circles

Иностранные языки 16+

Social bubbles are like cozy little forts where we hide from the outside world, while social circles are like amusement parks full of all sorts of characters and rides. At the upcoming English speaking club meeting let’s explore how our connections and interactions with others shape our lives and perspectives. Just remember, it’s important to pop the bubble from time to time, and this is a perfect opportunity to do that!

Английский клуб в библиотеке «Точки зрения» – это место, где можно практиковать язык и находить новых друзей. Формат мероприятия (общение в парах и небольших группах, игры) позволяет комфортно и максимально эффективно улучшить свои навыки разговорного английского. Клуб открыт для людей всех возрастов и уровней владения английским языком. Встречи проводятся два раза в месяц.

Темы ближайших встреч:
8 августа – Artificial Intelligence