Встреча английского разговорного клуба

Тема: Tourist in your own city

Иностранные языки 16+

Have you ever been a tourist in your own city? It’s such a fun and exciting way to discover new places, try out different activities, and see your hometown in a whole new light. Share your favorite hidden gems or must-visit spots while practicing English. Let’s inspire each other to see our city from a fresh perspective and create unforgettable memories right where we live.

Английский клуб в библиотеке «Точки зрения» – это место, где можно практиковать язык и находить новых друзей. Формат мероприятия (общение в парах и небольших группах, игры) позволяет комфортно и максимально эффективно улучшить свои навыки разговорного английского. Клуб открыт для людей всех возрастов и уровней владения английским языком.

13 июня 18:30–20:00